דרך מנחם בגין 121, עזריאלי שרונה
972-54-246-6197+
shai@dd-valuers.co.il

התייעצות עם שמאי מקרקעין מוסמך

משרד שמאות מקרקעין

התייעצות עם שמאי מקרקעין מוסמך

 כאשר אנחנו מבקשים לרכוש  רכב בעלות של כ- 40,000 ₪ זה נראה לנו אך טבעי וברור מאליו שניקח את הרכב לבדיקה במכון מוסך מורשה ומקצועי.

ובמפתיע, דווקא כשמדובר במקרקעין, לרוב חלק ניכר מהרוכשים והמוכרים לא מתייעצים עם שמאי מקרקעין, למרות שמדובר בעסקה הגולה פי כמה מעלות רכב.

שוק המקרקעין בישראל טומן בחובו בעיות של זיוף, מרמה, הונאות ומצגות שווא. יש מספר עקרונות בסיסיים שחשוב שנבין אותם בזמן שאנו קונים ומוכרים נדלן.

למכור בית או לקנות בית זו עסקה רצינית של פעם בחיים – עבור רוב האנשים – עסקה הכרוכה בסכומי כסף גדולים במיוחד. אך דווקא בעסקה החשובה הזו נוטים קונים ומוכרים לסכן את הונם. ההתנהלות הלא מקצועית של קונים ומוכרים אל מול פני הרשויות המקומיות או הועדה לתכנון, ביחד עם חוסר הידע שלהם בנושא בניה ושווי נכס, גורמת לרבים מהם להפסיד כסף רב.

התייעצות ב-שמאי מקרקעין המתמחה בעריכת שמאות מקרקעין תחסוך לכם – ללא ספק -את סכומי הכסף הללו. פנייה ל-שמאי מקרקעין תיתן לכם הערכה ברורה ומדויקת על תוכניות משביחות, על זכויות בניה ועל ליקויי בניה, אשר יכולים להעלות באופן ניכר את שווי הנכס כאשר תציעו אותו למכירה, ו-ליקויי הבניה יוכלו להוריד את השווי שלו במקרה שתרצו לקנות אותו.

בתהליך של קניה או מכירה של נכס תזדקקו במקרים רבים גם לשמאי הבנק, שמאי הבנק אינו עורך בדיקה של הנכס כדי לשמור על האינטרסים שלכם אלא הוא פועל מטעם הבנק ומשרת את האינטרסים של הבנק. שמאי הבנק יעריך את הנכס כבטוחה לבנק ולא כמקום מגורים או כהשקעה. שומות של שמאי הבנק הן מטבען מקוצרות יותר והתשלום עליהן הוא זול יותר. שומות אלו גרמו לא אחת נזקים גדולים לרוכשי נכסים, לכן רצוי ומומלץ לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין מיומן ובלתי תלוי המתמחה ב-שומת מקרקעין ועריכת שווי. שמאי מקרקעין יעזור לכם לשמור על האינטרסים שלכם בעסקה ויעלה את ערכה הכלכלי. שמאי מקרקעין מטעמכם יתן לכם אינפורמציה יותר מדוייקת ומעמיקה על הנכס שלכם ושוויו ועל העלול לקרות אותו בשנים הבאות. מידע זה יסייע לכם לפעול נכון וימנע אתכם מלקחת סיכונים מיותרים.

חשוב ביותר לדעת מהו המחיר הריאלי של הנכס. מוכרים רבים נאלצים לעתים קרובות למכור נכס במחיר שהוא זול משוויו האמיתי בשוק וזאת מכיוון שמאחר והם לא ידעו מהו השווי האמיתי שלו ורצו ללמוד את מחירו בשוק, הם ביקשו עליו בתחילה מחיר יקר ולאחר מכן הוזילו את המחיר, תקופת הזמן הרב שהנכס הוצע למכירה יצרה לנכס תדמית של נכס לא מבוקש וקונים פוטנציאלים שראו שהנכס לא נמכר זמן רב חשבו שאולי הוא פגום וחששו לרכוש אותו ומשום כך היה קשה למכור אותו ולקבל עבורו מחיר טוב ואמיתי.

חשוב ביותר לדעת מהו המחיר הריאלי של הנכס, מוכרים רבים חוששים מתהליך המכירה, מאחר והם אינם בטוחים לגבי המחיר הריאלי שלו. חשוב מאוד להיות מודעים לעלויות הבנייה ולסטנדרט הבניה ולא למכור את הנכס במחיר מגוחך. חשוב מאוד להיות מודעים לשינויים חברתיים, כלכליים ומשפטיים באזור הנכס העשויים לגרום לעלייה משמעותית בערכו. חשוב מאוד לבדוק אם קיימות תוכניות משביחות בתחום הימצאו של הנכס אשר יכולות להעלות את ערכו באופן משמעותי.

 שווי נכס נגזר מהערכות על הנכס ומהציפיות שיש לנו ממנו. גם כשהוחלט מה יהיה המחיר של הנכס,הוא עדיין יכול להשתנות במפתיע. שמאי מקרקעין – העוסק בעריכת שומות ל-הערכת שווי נדל”ן – נדרש מתוקף סמכותו להיות בקיא בכל העסקאות השונות והמגוונות המתבצעות בתחום.

לרובנו מכירה או קניה של בית זו עסקה של פעם בחיים המסתכמת תמיד בסכומי כסף גדולים. לנכס יש משמעות עמוקה עבורנו. מעבר לזה שהוא מאפשר לנו לגור בין קירותיו הוא מהווה עבורנו גם סוג של השקעה כספית ואנו מאמינים שתמיד נוכל להרוויח יפה מהמכירה שלו ולשפר את איכות החיים שלנו.

אך מי יכול להבטיח לנו כי אכן קיבלנו או שילמנו עבור השווי האמיתי של הבית. מי יכול להבטיח לנו שבעניין הכל כך רציני הזה אנו לא נטעה בחישוב השווי האמיתי של הנכס. מי מבטיח לנו שחלילה לא נקבל את התמורה המלאה לערכו מכיוון שהמידע שהיה דרוש לנו לביצוע העסקה לא היה מצוי בידינו. מה אנו בעצם יודעים ומסוגלים לעשות כדי להפיק את המקסימום מקניה או ממכירה של נכס?

בכל תחום ניתן למצוא בעל מקצוע מומחה שניתן להיעזר בו בשעת הצורך: כשאנחנו חולים אנו נעזרים ברופא, כשהרכב מקולקל אנו נעזרים במוסכניק. גם בתחום הנדלן יש מומחה שתפקידו לעזור לנו למכור ולקנות את הנכס בצורה הטובה ביותר שאפשר להעלות על הדעת. מומחה זה הוא שמאי מקרקעין ותפקידו לברר את השווי האמיתי של הנכס על ידי הכנת דוח שמאי (דוח שמאות) ולשמור על האינטרסים שלנו בעת הקניה והמכירה של נכסים שונים.

Call Now Button
...